Co, gdzie, kiedy?

• 15 grudnia 2023
  • wyświetleń: 2462

[ZDJĘCIA] Rekordowa frekwencja podczas turnieju szachowego

158 zawodników i zawodniczek wzięło udział w VI Mikołajkowym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody zostały rozegrane w miniony weekend w auli LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

VI Mikołajkowy Turniej Szachowy - 9-10.12.2023 · fot. Szkółka Szachowa f7

W sobotę do rywalizacji przed szachownicami stanęło 77 uczestników z roczników 2006-2013, natomiast w niedzielę swoje umiejętności sprawdziło 81 dzieci z rocznika 2014 i młodszych. W rywalizacji wzięli udział młodzi mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, ale także Tychów, Brzeszcz czy Czechowic.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Przystąpili do niego początkujący i średnio zaawansowani zawodnicy. W obu grupach prowadzona była osobna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców. Podczas turnieju 69 zawodników i zawodniczek otrzymało certyfikaty uzyskania IV i V kategorii szachowej.

Organizatorem turnieju była Szkółka Szachowa F7, we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wydarzenie wspierał Powiat Pszczyński. - Gratuluję organizatorom, że turniej każdego roku przyciąga tak wielu młodych zawodników. Dziękuję za popularyzację gry w szachy wśród młodych mieszkańców naszego powiatu. Szachy uczą planowania, logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i dobrą pamięć, a to umiejętności bardzo przydatne w życiu. Młodym szachistom, gratuluję udanych startów i życzę samych pomyślnych rozgrywek - mówi wicestarosta Damian Cieszewski, do którego należał pierwszy ruch na otwarcie niedzielnych zmagań.

Najlepsi młodzi szachiści otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które na zakończenie turnieju wręczył wicestarosta Damian Cieszewski. Tradycyjnie nie zabrakło spotkania z Mikołajem.