Ogoszenia Czechowice-Dziedzice Ogoszenia Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Co, gdzie, kiedy?

  • 23 kwietnia 2019
  • 20 maja 2019
  • wyświetleń: 1763

Majowy wykład o historii Serbii w Miejskim Domu Kultury

Za nami:

Zapraszamy 20 maja o 18.30 na wykład "Historia mało znana - Ziemie serbskie pod hitlerowską okupacją" p. dr hab. Lilianny Miodońskiej-Rączki.

O wojennych losach Serbii zaczęło się mówić dopiero po rozpadzie federacji jugosłowiańskiej, zatem na początku lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Ramy czasowe wytyczone latami 1941-1944 oznaczają dla tego niewielkiego kraju jeden z najbardziej tragicznych okresów w dziejach - funkcjonowanie jej bardzo okrojonego terytorium pod bezpośrednim zwierzchnictwem niemieckiego okupanta jako tzw. Vojne uprave okupirane Srbije, na której czele stanął rząd gen. Milana Nedicia.

Mimo upływu lat jest to ciągle odrzucona epoka, która czeka na wnikliwe zbadanie i opracowanie. Nadal brak odpowiedzi na wiele pytań, a jednoznaczne określenia, które przylgnęły na stałe do "Nedićevoj" Serbii jako państwa marionetkowego i kolaboracyjnego, nie ułatwiają podejmowanych w tym kierunku kroków.

Serbia, MDK


43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Niepodległości 42

tel. 032 2153285
fax 032 2153285

aka / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA